onsdag, 24.07.2019 Festival 

Sommer i Prøysen

Prøysenhuset
10.00
onsdag, 24.07.2019 Foredrag 

Sommeråpent besøkssenter på Dokkadeltaet

Dokkadeltaet Våtmarkssenter Odnes
10.00 - 16.00
onsdag, 24.07.2019 Andre arrangement 

Amtmannina si innejinte - sommeropplevelse på Stenberg

Amtmannsgarden Stenberg
12.00 - 13.00
onsdag, 24.07.2019 Andre arrangement 
Mjøsas Ark på Kapp - Foro Inge Christine Årstad (1)

Sommeropplevelse i Mjøsas ark på Kapp Melkefabrikk

Mjøsas ark - Kapp Melkefabrikk
12.00 - 16.00
onsdag, 24.07.2019 Foredrag 

Guidet kanotur rundt Dokkadeltaet

Dokkadeltaet Våtmarkssenter Odnes
12.00 - 14.00
Onsdag, 24.07.2019 Utstilling 

Årets sommerutstilling : Minneutstillingen Bjarne Røtterud.

Totenvika Galleri og kulturkafe
12.00 - 16.00
onsdag, 24.07.2019 Andre arrangement 

Stenbergkvæll 24.juli; Ildstedssafari - se 1800-tallsmaten blir tilberedt!

Amtmannsgarden Stenberg
19.00 - 21.00
Lørdag, 27.07.2019 Konsert  Musikk 

Mårråstund med Bent Andreas Lundby

Peder Balke-senteret
10:30 - 11:00
lørdag, 27.07.2019 Konsert 

Musikalsk Formiddag med Trudy and Dave

Hadeland Glassverk
12.00 - 13.00
lørdag, 27.07.2019 Teater 

Hulderspell på Grøna

Grøna skysstasjon
13.00 - 14.00
lørdag, 27.07.2019 Utstilling 

Sommerutstilling Galleri Alfstad

Alfstad Nedre, Alfstadvegen 39, Lena
13.00 - 17.00
lørdag, 27.07.2019 Teater 

Hulderspell på Grøna

Grøna skysstasjon
17.00 - 18.00
Lørdag, 27.07.2019 Konsert 

Bryggekonsert med Lewi Bergrud og Chris Medina

Viken II i Evjua
19.00 - 01.00
Lørdag, 27.07.2019 Konsert 

Lewi Bergrud med band og Chris Medina

Viken II Skreia
22.00 - 00:00
Mandag, 29.07.2019 Utstilling 

Sommerutstilling Ørnulf Opdahl "Mellom lys og mørke"

Glasslåven kunstsenter på Granavollen
11.00 - 16.00
Mandag, 29.07.2019 Film 

Film for barn

Østre Toten folkebibliotek
12.00 - 13.30
Tirsdag, 30.07.2019 Foredrag 
Hadeland Folkemuseum (2)

Sesongåpent Hadeland Folkemuseum

Kongevegen 92
11.00 - 16.00
onsdag, 31.07.2019 Foredrag 

Maling med natur på Dokkadeltaet Våtmarkssenter

Dokkadeltaet Våtmarkssenter Odnes
10.00 - 16.00
onsdag, 31.07.2019 Andre arrangement 

Stenbergkvæll 31.juli: "Søstrene på Stenberg"

Amtmannsgarden Stenberg
19.00 - 21.00
fredag, 02.08.2019 Andre arrangement 

KLOKKEREINT SESSIONS i bakgården på Kaffka

Kaffka bakgården
21.00 - 23.59
fredag, 02.08.2019 Konsert 

Billy and The Kids på Fredriks Pub

Fredriks Pub
22.00 - 01.00
Lørdag, 03.08.2019 Konsert  Musikk 

Mårråstund med Anne Johansen

Peder Balke-senteret
10:30 - 11:00
lørdag, 03.08.2019 Konsert 

Musikalsk Formiddag med Ingeborg Bratvold

Hadeland Glassverk
12.00 - 13.00
søndag, 04.08.2019 Kurs 

Magedanskurs med Lotte & Her Travelling Hips

Kunstnerspire, Totenvegen 803, 2848 Skreia.
15.00 - 17.00
Mandag, 05.08.2019 Film 

Film for barn

Østre Toten folkebibliotek
12.00 - 13.45
onsdag, 07.08.2019 Foredrag 

Ringmerking av fugl på Dokkadeltaet Våtmarkssenter

Dokkadeltaet Våtmarkssenter Odnes
10.00 - 16.00
fredag, 09.08.2019 Mat 

Åpen seterkafé i Åstadalen

Kvarstadsetra i Åstadalen
11.00 - 17.00
Lørdag, 10.08.2019 Konsert  Musikk 

Mårråstund med Marita Røstad og Simen Strand

Peder Balke-senteret
10:30 - 11:00
Lørdag, 10.08.2019 Kurs 

Helgekurs med Igor Meyer: mal skyer og himmelsk lys

Kunstnerspire, Totenvegen 803, 2848 Skreia.
11.00 - 17.00
Lørdag, 10.08.2019 Teater 
TI+DNS-Kim-F-webbilde

Kim F - Teater Innlandet

Kunstnerspire, Totenvegen 803, 2848 Skreia.
11.00 - 17.00
lørdag, 10.08.2019 Konsert 

Musikalsk Formiddag med Janne Hea

Hadeland Glassverk
12.00 - 13.00
mandag, 12.08.2019 Film 

Film for barn

Østre Toten folkebibliotek
12.00 - 13.30
mandag, 12.08.2019 Familie/barn  Festival 

Sommer i Prøysen / Bursdagsfeiring

Østre Toten folkebibliotek
12.00 - 13.30
tirsdag, 13.08.2019 Andre arrangement 

Slåttedag og Stenbergkvæll

Amtmannsgarden Stenberg
09.00 - 21.00
tirsdag, 13.08.2019 Utstilling 

Kunst av Heidi Enger + konsert med Lotte Stenfors & Lånte Engler

Kunstnerspire, Totenvegen 803, 2848 Skreia.
12.00 - 17.00
onsdag, 14.08.2019 Foredrag 

Hinderløp med Aktiv i Land

Dokkadeltaet Våtmarkssenter Odnes
10.00 - 16.00
onsdag, 14.08.2019 Skuespill  Teater 

Babettes gjestebud

Prestegårdslåven, Vardal
19.00 - 20.15
Lørdag, 17.08.2019 Konsert  Musikk 

Mårråstund med Rodmar Johansen

Peder Balke-senteret
10:30 - 11:00
Søndag, 18.08.2019 Andre arrangement 

Grendedagen

Toppenplassen
12.00 - 16.00
mandag, 19.08.2019 Utstilling 

Påfyll av energi på Veien Kulturminnepark

Veien Kulturminnepark
11.00 - 16.00
Lørdag, 24.08.2019 Konsert  Musikk 

Mårråstund med Hans Esben Gihle

Peder Balke-senteret
10:30 - 11:00
Lørdag, 24.08.2019 Mat 

Helt på jordet

Lena
11:00 - 17:00
lørdag, 24.08.2019 Foredrag 

Inspirasjonsforedrag med Einar Lunde

Hadeland Glassverk
13.00 - 14.00
lørdag, 24.08.2019 Konsert 
Logo Glassheim Rock & Kulturscene

Glassheim Rock & Kulturscene

Lena park
15.00 - 15.45
lørdag, 24.08.2019 Musikk 

Konsert for barn med Fru Lollipop

Lena park
15.00 - 15.45
lørdag, 24.08.2019 Andre arrangement  Festival  Konsert 

Randsfjordfestivalen 2019 - Kveldskonsert Lørdag

Haugerstranda Jevnaker
18.00 - 01.00
tirsdag, 27.08.2019 Festival 
Olavsseminar

Olavsseminar på Granavollen

Søsterkirkene
10.00 - 00:00
torsdag, 29.08.2019 Foredrag 

Samtalegruppe for pårørende til personer med demens

Gjøvik rådhus
11.00 - 12.30
Tirsdag, 03.09.2019 Andre arrangement 

Skeiv samtale

Østre Toten folkebibliotek
19.00 - 21.00
torsdag, 05.09.2019 Skuespill  Teater 

Babettes gjestebud

Steinhuset, Granavollen
19.00 - 20.15
mandag, 09.09.2019 Foredrag 

Yogskurd

Otium
16.30 - 20.15
torsdag, 12.09.2019 Foredrag  Teater 

Menn, motorsykler og kunsten å vise følelser

Prøysenhuset
19.00 - 00:00
Fredag, 13.09.2019 Sport 

STARUM CUP 2019

Østre Toten Idrettspark
16.30 - 21.00
Lørdag, 21.09.2019 Sport 

Totens Tøffeste

Gjøvik Gård
10.00 - 16.00
lørdag, 21.09.2019 Foredrag 

Forskerfabrikken på Hadeland Glassverk

Hadeland Glassverk
12.00 - 16.00
onsdag, 25.09.2019 Foredrag 

Hvorfor gikk det galt i Syria?

Bygdestua, Hoffsvangen
12.00 - 15.00
torsdag, 26.09.2019 Foredrag 

Samtalegruppe for pårørende til personer med demens

Gjøvik rådhus
11.00 - 12.30
Lørdag, 12.10.2019 Familie/barn  Festival 
MB - Mangler bilde: Østre Toten kommunevåpen

Konsert m/May Britt Andersen og Lars S Christensen. "Et stille sted"

Østre Toten Kulturhus
19.00 - 00:00
lørdag, 12.10.2019 Konsert 
end

Punk, Death & Black metal night

BassGarasjen, Ringerike Kultursenter
19.45 - 00:00
lørdag, 12.10.2019 Konsert 
daytripper_lg

Day Tripper til Bysalen Amfi

Bysalen Amfi
21.00 - 00:00
Mandag, 14.10.2019 Festival  Forfatterbesøk 

Forfattermøte med Edvard Hoem

Østre Toten Folkebibliotek
19.00 - 00:00
Torsdag, 17.10.2019 Konsert 
Aurora

Aurora Norgesturnè // Fjellhallen

Fjellhaven
20.00 - 00:00
onsdag, 30.10.2019 Foredrag 

Hvorfor ble Russland aldri et demokrati?

Bygdestua, Hoffsvangen
12.00 - 14.00
lørdag, 16.11.2019 Foredrag 

Helsens dag

NTNU, Eureka
11.00 - 00:00
lørdag, 16.11.2019 Teater 

Pippi Langstrømpe til Ringerike Kultursal

Byscenen (A)
14.00 - 00:00
onsdag, 27.11.2019 Foredrag 

Populisme og ekstremisme i Europa - og Norge

Bygdestua, Hoffsvangen
12.00 - 15.00
lørdag, 30.11.2019 Konsert 

Kate Gulbrandsen Julekonsert i Gjøvik Kirke

Gjøvik kirke
19.00 - 00:00
søndag, 01.12.2019 Konsert 

Kate Gulbrandsen Julekonsert i Hønefoss Kirke

Hønefoss Kirke
19.00 - 00:00
søndag, 01.12.2019 Konsert 

PUST - Julero i Mariakirken

Mariakirken
19.30 - 00:00
Lørdag, 14.12.2019 Konsert 
MB - Mangler bilde: Østre Toten kommunevåpen

Blåtoner-En julekonsert med Ole Børud, Maria Solheim & Lewi Bergrud

Hoff Kirke
18.00 - 00:00
onsdag, 18.12.2019 Teater 
blåfjell

Jul i Blåfjell

Byscenen (A)
17.30 - 00:00